e Wiza Indie – wszystko co powinieneś wiedzieć

Jakie formalności należy dokonać, żeby podróżować do Indii?

Indie to całkiem egzotyczny region Ziemii, toteż udając się tam, należy mieć rozeznanie w obecnych regulaminach prawa, gdyż w przeciwnym razie może nas zastać zdziwienie. Na pewno potrzebna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu krajów, które potrzebuje od obcokrajowców tego typu dokumentu.

Dlaczego w Indiach konieczna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India085.jpg
Powód jest banalny, ponieważ bez niej nie da się wjechać na obszar Indii. Fortunnie można starać się o nią drogą elektroniczną, przez co formalności są mniej kłopotliwe a także redukuje się czas wyczekiwania. Należy wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego a następnie tam wypisać stosowny wniosek. Jest on dość skrupulatnie zbudowany oraz zawiera mnóstwo pytań związanych z osobą kandydata starającego się o e-wizę.

Przejście przez stos tych wszystkich formalności wymaga sporo wysiłku. Formularz agencyjny napisany jest w rodzimym języku.

Różnice między wizą turystyczną a e-wizą do Indii?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India044.jpg
Głównie wiza turystyczna jest wydawana na sporo dłuższy okres. Indie zezwalają zagranicznym podróżnikom przebywać na swoim obszarze na okres sześciu miesięcy. Przy czym o wizę turystyczną trzeba się starać przez ambasadę. Poza tym jest ona istotnie bardziej kosztowna aniżeli e-wiza. Trzeba na nią czekać co minimum rok a nawet nie za każdym razem jesteśmy w stanie ją otrzymać.

W przypadku e-wizy jest inaczej. Indie nie czynią nikomu kłopotów jeśli, iż dane z paszportu pokrywają się z zawartymi w formularzu i że uprzednio ureguluje się zapłaty. Należy także pamiętać by w trakcie naszego pobytu na terenie Indii nie utraciła ważności e-wiza. Indie bardzo to kontrolują oraz za nierespektowanie tego prawa, grozi deportacja. Nie można też zapominać, że e wizę wolno użyć wyłącznie dwukrotnie. Pierwszy raz podczas wjazdu a drugim raz przy odjeździe z Indii. Znaczącą sprawą jest również oznaczenie we wniosku online, które miejscowości planuje się odwiedzić. Jest to warunek konieczny do otrzymania indyjskiej e-wizy.

Zobacz więcej:
indian visa online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *