Podróż do Wietnamu: e-wiza, waluta, stolica

Wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest łączony przeważnie z wojną z udziałem Amerykanów, która ponadto skończyła się dla nich sromotną klęską.

Aktualnie wprawdzie jest on atrakcyjnym krajoznawczo miejscem. Umożliwia na zrozumienie kultury Azji południowo-wschodniej za całkiem porządne pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka tam mniej więcej 7,5 mln osób.

Nie trudno tutaj wyszukać kwaterę w dobrej opłacie, a mnóstwo ciekawych turystycznie miejsc znajduje się w środku miasta. Planując wyjazd do metropolii Wietnamu można rozłożyć oglądanie na kilka dni albo opracować trasę na dwa dni w stolicy, i w następnej kolejności wyruszyć w wycieczkę w inne ciekawe turystycznie miasta tego typu jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu czy Phu Quoc. Wszystkie tego rodzaju lokalizacje są poprawnie przedstawione w sieci, w związku z tym zaplanowanie podróży nie powinno uczynić problemu.

Kiedy najlepiej pojechać na wycieczkę?

Dla odwiedzających Wietnam aura pogodowa może być wystarczająco sprzyjająca głównie jesienią a także wiosną. Zimą, choć nie jest nadzwyczaj zimno (nie licząc regionów górskich), to występują obfite opady. Latem z kolei trzeba usposobić się na temperatury blisko 40 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza w miesiącach letnich sięga aż 90 procent. Ponieważ aura pogodowa jest inna na północy i na południu kraju, najkorzystniej opracować wycieczkę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu i od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Wietnamska waluta to wietnamskie dongi. Pożądane byłoby wyekwipować się w nie przed podróżą, gdyż transakcje kartą mogą być powikłane. Nawet za znane usługi takie jak Uber, przyjdzie nam uregulować należność gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, podczas gdy dostaniemy pieniądze o znacznych nominałach. Przykładowo 100 tysięcy dongów to zaledwie 17 PLN. Noclegi możemy wynaleźć w opłacie od 50 złotych w w największym stopniu turystycznych lokalizacjach. Jeśli nie pozwolimy się oszukać, możemy spodziewać się pełnej wrażeń podróży przy małym nakładzie finansowym. Zdobycie wizy turystycznej nie stanowi problemu dla Europejczyków.

Jeżeli więc poszukujesz niezapomnianych wrażeń wybierz się do Wietnamu.

Więcej informacji:
vietnam e-visa .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *