Podróżujemy do Sri Lanki

Urlop na Sri Lance

W przygotowaniu się do zagranicznych wypraw w dzisiejszym świecie niezwykle ciężko dać sobie radę nie mając internetu. W chwili gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jedne z pierwszych informacji w kwestii tej lokalizacji, które można wyszukać w wyszukiwarkach to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Zwracając uwagę na rozlokowanie na Świecie, o sprzyjającą pogodę nie potrzeba się w tej destynacji niepokoić przez okrągły rok. W tym czasie, inaczej w połowie grudnia temperatury tutaj są w granicach 30 stopni Celsjusza w dzienną porę i ponad 20 w nocy. Świąteczny wyjazd na Sri Lankę może okazać się więc radośnie spędzonym czasem z dala od pogody grudniowej, która z zasady jest w owym czasie w Polsce. Przede wszystkim, że przełom od grudnia do kwietnia to idealny czas, żeby bawić się obecnością u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym czasie raz jeszcze wskazane jest odwoływać się do warunków pogodowych. A więc, wówczas gdy w Polsce grzejemy się w promieniach urlopowego słońca, na „Herbacianej Wyspie” grasują monsuny. Dla niezorientowanych… pełny czas mamy deszcz, co raczej nie zachęca do wyciągania nosów spod dachów i rozkoszowania się sensacyjnymi okolicznościami natury, których na Sri Lance sporo. Jeżeli chodzi o grudzień, patrząc na wykresy atmosferyczne, właściwie trudno o deszcz. A przecież zimą wszyscy zażywamy witaminy D, którą uzupełniamy korzystając ze Słóńca.

Planując podróż na Sri Lankę priorytetowo wypada pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Są dwa sposoby.

Początkowy lotniskowy: jak już osiągniemy nasz cel podróży, za 40 amerykańskich dolarów można nabyć dokument dające nam prawo do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Kolejny internetowy: staramy sie wyszukać w wyszukiwarce „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie internetowej płacimy 5 dolarów mniej aniżeli na lankijskim lotnisku.

Jeśli postanawiacie zaliczyć Sri Lankę zwanym również przelotem, to przez 48 godzin jest możliwe spędzać czas na jej terytorium bez konieczności posiadania wizy.

Jeżeli chodzi o finansową stronę tego rodzaju wycieczek, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak prawie że zawsze przy azjatyckich ekspedycjach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt w granicach 1000-2000 zł w dwie strony. Inaczej zapłaty na miejscu, dla nas rodaków, powinny brzmieć dosyć przyjemnie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc mniej niż w Zakopanem. Gwarantuję, że na pożywieniu także majątku nie stracicie.

Więc, tylko się pakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Zobacz również:

Sri lanka e visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *