Retro piekarnik sprawdzi się w kuchni domowej, jak i restauracyjnej

Styl retro w kuchni

Styl retro, z wyłączeniem mody z wybiegów, pojawił się w niedawnym okresie także w aranżacji wnętrz. Wystrój w tym stylu nawiązuje zwykle do lat 50 i 60, ale też do dużo wcześniejszych czasów. Polega on nawykreowaniu atmosfery sprzed lat, dziękipomysłowemu połączeniu uprzednich inspiracji z współczesną estetyką. Można ogłosić, iż jest to zwykły powrót do wzornictwa z z tamtego okresu, aczkolwiek w nieco odnowionym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są trwałe i niektórym nigdy się nie znudzą. W takich gustownych aranżacjach kuchni uwielbienie wywołują staroświeckie formy mebli z klasycznymi przodami, rzeźbionymi szufladami czy stolikami na ruchomych nogach. Żeby akcesoria kuchenne pasowały do stylu retro, warto dopasować także odpowiedni piec kuchenny a także retro piekarnik. Na szczęście na rynku są dostępne zarówno różnorodne piekarniki retro, a także kuchenki.Kuchenki retro
Gdy mowa o kuchenkach, asortyment jest spory. Dostępne są również kuchnie gazowe, elektryczne, jak i gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, jakie szczycą się nieustająco najogromniejszą popularnością. Łączą w sobie bowiem dobre cechy kuchenek gazowych a także elektrycznych. Kupując je do własnej kuchni zaaranżowanej w stylu retro, trzeba wybrać zarówno wysokiej klasy piec lub piekarnik.
Dawny wizerunek umożliwi dobrze wykonany przedni front, staroświeckie pokrętła i również płyta gazowa retro. Tego typu oryginalny piekarnik lub piec w współczesnych czasach przyciągnie każde spojrzenie oraz zaintryguje niejednego, swoim wyglądem przypomni faktycznie minione czasy. Co oczywiście nie oznacza, że zaaranżowania takie są mało nowoczesne. Cała bowiem część elektroniczna a także nowoczesność skrywa się w ich wnętrzu. Na przykład piec, w zależności od rodzaju, zaopatrzony jest w różne funkcje, tego rodzaju jak: wywietrznik, grzejnik górny oraz dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, bądź termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, mimo że z zewnątrz wyglądają na zupełnie staroświeckie, zaopatrzone są w nowoczesne metody techniczne, w tym np. kilka rodzajów wypiekania, a nawet rolę łatwego czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *