Włoskie piece kuchenne gazowe z piekarnikiem elektrycznym

Styl retro w kuchni

Styl retro, poza modą, pojawił się w niedawnym okresie także w wystroju wnętrz. Wystrój w tym stylu nawiązuje zazwyczaj do lat 50 oraz 60, ale także do dużo wcześniejszych czasów. Polega on nautworzeniu klimatu sprzed lat, dziękizmyślnemu połączeniu przeszłych inspiracji z nowoczesną stylistyką. Jest dozwolone powiedzieć, że jest to konwencjonalny powrót do wzornictwa z tamtych czasów, jednak w trochę odnowionym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są trwałe i niektórym przenigdy się nie znudzą. W tego typu eleganckich wystrojach kuchni uwielbienie wywołują przestarzałe formy mebli z ponadczasowymi frontami, rzeźbionymi szufladami czy stolikami na ruchomych nogach. Aby akcesoria kuchenne współgrały do stylu retro, powinno się przystosować również właściwy piec kuchenny oraz retro piekarnik. Na szczęście w sklepach z wyposażeniem kuchni są osiągalne również rozliczne piekarniki retro, jak i kuchenki.Kuchenki retro
Gdy mowa o kuchenkach, wybór jest spory. Dostępne są także kuchnie gazowe, elektryczne, jak również gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, jakie cieszą się w dalszym ciągu najogromniejszą popularnością. Wiążą w sobie bowiem dobre cechy kuchenek gazowych oraz elektrycznych. Kupując je do własnej kuchni urządzonej w stylu retro, trzeba zakupić także elegancki piec lub piekarnik.
Dawny design zagwarantuje prawidłowo ukończony przedni front, przestarzałe pokrętła a także płyta gazowa retro. Tego typu nietradycyjny piekarnik czy piec w współczesnych czasach przyciągnie każdy rzut oka i dodatkowo zaintryguje niejednego, osobliwym wyglądem przypomni istotnie minione czasy. Co bezspornie nie znaczy, że wyposażenia tego typu są mało współczesne. Cała bowiem elektronika i nowoczesność kryje się w ich wnętrzu. Na przykład piekarnik, w zależności od wariantu, wyekwipowany jest w rozliczne funkcje, takie jak: wentylator, grzejnik górny i dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, bądź termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, chociaż z zewnątrz wyglądają na kompletnie przestarzałe, zaopatrzone są w nowoczesne metody techniczne, w tym np. kilka funkcji pieczenia, a także rolę prostego czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *