Wniosek o e-wizę do Australii

O wyprawie do Australii marzy niemało ludzi. Obcy ląd, najpiękniejsza i najogromniejsza rafa koralowa na Ziemi, parki gdzie bez ograniczeń biegają sobie kangury, święta góra Aborygenów Uluru oraz Sydney Opera House – tego typu miejsca przyciągają tłumnie globtroterów z całego świata.

Jak się wprawdzie okazuje, nie wystarczy wyłącznie zakupić bilet lotniczy do Australii. Niezmiernie znaczącym jest, by również spełnić formalności powiązane z zdobyciem pozwolenia na przekroczenie granicy. Czyli otrzymać dobrze wszystkim znaną wizę.

Dokument tego typu, mają obowiązek posiadać wszystkie osoby, które nie są obywatelami Australii. Dobrą wiadomością jest wprawdzie to, że wizę można zorganizować w postaci elektronicznej. Wystarczy przesłać za pośrednictwem formularza wniosek wizowy oraz podobną drogą otrzymamy wizę.

To, jak szybko uzyskamy wizę, zależy od tego w jakim celu wybieramy się do Australii. Jeśli na przykład jesteśmy mieszkańcami Stanów Zjednoczonych i marzymy o tym, aby zwyczajnie wybrać się tam na wycieczkę, to e wiza do Australii dla mieszkańców Ameryki, zostanie nam wydana w ciągu najwyżej dwóch tygodni od dostarczenia wniosku wizowego. Pamiętać należy, że ten wariant wizy, wydawany jest na pobyt w Australii nie dłuższy niż 90 dni.

Kolejnym powodem do posiadania australijskiej wizy, jest chęć podjęcia tymczasowej pracy na tym obszarze. W związku z powyższym, także musimy złożyć wniosek online o uzyskanie wizy. Australijska wiza dla mieszkańców USA, w tym przypadku również wydawana jest na maksymalnie 90 dniowy pobyt.

Dla ludzi którzy, planują na dłużej przenieść się do Australii, e wiza Australia dla obywateli Stanów Zjednoczonych wydawana jest na wniosek strony, która zaprasza daną osobę do siebie. Czyli na przykład firma X, potrzebuje zaangażować do pracy pana Y na czas dwóch lat i w związku z tym, wysyła prośbę o wydanie wizy na rzecz pana Y. Wiza pozostaje wydana na okres trwania kontraktu, a więc na 2 lata.

Zobacz też:
australia visa for us citizen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *