Wyjazd do Indii

Podróż do Indi

Nie da się nie powiedzieć, że podróżowanie stało się w ostatnim czasie niesłychanie popularne. Dzieje się tak dlatego, iż społeczeństwo wydaje się być jeszcze bogatsze. Poza tym dostęp do transportu powietrznego jest zdecydowanie prostszy oraz tańszy, więc przekłada się to na podniesienie popytu na przemieszczanie się tego typu typu transportem.

Częściej planujemy podróżować po kontynencie europejskim, albowiem jest to dla nas ot tak łatwiejsze. Dodatkowo kultura europejska nie wyróżnia się, aż tak bardzo w różnych państwach na starym kontynencie.

Jadąc do Portugalii, Grecji lub Rumunii, mniej więcej wiemy czego należy się spodziewać. Nieco inaczej stan rzeczy wygląda w momencie podróży w o wiele bardziej odległe destynacje. Pokaźna masa ludzi fantazjuje o wyjechaniu do Indii i ten kraj jest nadzwyczaj po wielokroć przytaczany jako cel wycieczki.

Trzeba wprawdzie przyznać, że w gruncie rzeczy nie wiemy za dużo o tym państwie.

Z reguły dopiero wyszukując frazę: „Indie ciekawostki” dopatrujemy się kilku kwestii, o jakich nie mieliśmy wyobrażenia.

Kuchnia indyjska

Dla Polaków skojarzenia z takim państwem, to zwłaszcza coraz słynniejsze ostatnimi czasy indyjskie restauracje.

Miejsca takie zwykle prowadzone są przez autentycznych Hindusów i podają prawdziwe dania z powyższego rejonu. Szukając tego typu położenia w naszym kraju, pożądane byłoby rozglądać się za miejscami, posiadającymi prawdziwy piec tandoor, w którym preparowana jest część posiłków.

Wypada wiedzieć, iż nie wszystkie restauracje korzystają z tego urządzenia, co jest sprzeczne z oryginalną kuchnią indyjską.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla obywateli polskich Indie to także bollywoodzkie filmy, które natomiast w naszym kraju nie wyróżniają się potężną popularnością. Jednakowoż wyjeżdżając do kraju leżącego na Półwyspie Indyjskim wypada wiedzieć nieco istotnych faktów odnośnie tegoż miejsca. Jeśli rozchodzi się o Indie, czas mają zgoła różny niż europejskie kraje. Mianowicie powinno się dołączyć 4.5h godziny do czasu polskiego. Zdradza to, iż Hindusi wstają wcześniej niż my oraz kładą się spać również wcześniej. Powinno się uzyskać informacje w sprawach finansowych. O ile rozchodzi się o Indie, waluta tam obowiązująca to indyjska rupia.

Więcej informacji:

indian visa for us citizens

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *